Minuta na hřišti pro někoho znamená týden v životě.


KOMU JSME POMOHLI

Asistenční pes pro Františka

280 000 Kč vybraných v rámci podzimní části projektu Každá minuta rozhoduje bylo věnováno 11letému Františku Motzkemu na pořízení a výcvik asistenčního psa. Chlapec trpí poruchou autistického spektra, mozkovou atrofií, hypotonií a výraznou poruchou pozornosti v městském prostředí. S fenkou Inkou si ihned padli do oka a stali se nerozlučnými parťáky. Oběma přejeme z celého srdce mnoho štěstí na každém kroku.

Neurorehabilitace pro Marečka

Hráči projektu Každá minuta rozhoduje zafinancovali malému Marečkovi neurorehabilitace, které pojišťovna neproplácí krásnou částkou 245 000 Kč. Poté co Marečka postihlo masivní krvácení do mozku podstoupil transplantaci nového srdíčka. Nyní se učí znovu chodit, mluvit a jíst. Je to ale velký bojovník a poctivě rehabilituje. Přejeme mu hodně sil při náročných cvičení a radostný život.

Asistenční pes pro Erička

Eriček má diagnostikovanou až příliš široko anamnézu na tak malého chlapečka. Má za sebou krvácení do mozku, mozkový infarkt, poškození zrakového nervu, nedoslýchavost a vysoký krevní tlak. Denně k tomu prodělává až 40 epileptických záchvatů. Jediné, co mu od těchto ataků ulevuje je speciálně vycvičený pejsek Egon, kterého si rodina pořídila z finančního daru 150 000 Kč z projektu Každá minuta rozhoduje. Díky profesionálním hráčům do něj zapojených je už pejsek Egon u Erička doma a jsou to nerozluční parťáci.

Pomoc pro Vašíka

Vašík bojuje s nevyléčitelnou nemocí motýlích křídel. Domácí léčba zaměstnává rodiče denně na několik hodin. Vašíkovi ručičky a nožičky spotřebují velké množství sterilního materiálu, neobejdou se bez speciálních zdravotních pomůcek a léčebné pobyty Vašíkovi umožňují lépe zvládat tuto nemoc. Částku 80 000 Kč jsme vybrali díky projektu Každá minuta rozhoduje a Vašíkovi tak dopomohli k zajištění speciálního asistenta pedagoga. Ten podpoří Vašíka při nástupu do školky, plně tam zastoupí rodiče a zajistí i důležitou zdravotní péči.

Více informací k projektu Každá minuta rozhoduje naleznete na stránkách